Add more content here...

حمل دریایی کالا از چین + هزینه و شرایط حمل بار

حمل دریایی کالا از چین

امروزه یکی از دغدغه های تجار و بازرگانان و افرادی که محصولات مختلفی را از چین خریداری کرده اند، حمل دریایی کالا از چین می باشد. این روش، به عنوان بهترین روش حمل و نقل انتخاب می شود و اگر فرد آگاهی کاملی از آن نداشته باشد، می تواند با چالش های مختلفی روبرو شود. کشور چین و ایران همکاری های بسیاری در حوزه های مختلف با یکدیگر دارند و این مراودات به گونه ای است که حجم آن به میلیون ها دلار می رسد، همین امر شرایط اقتصادی خوبی را برای این دو کشور فراهم می کند. چین یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان جهان است و به همین دلیل قوی ترین اقتصاد دنیا را دارد. محصولات چینی از کیفیت های خوب و قیمت های مناسبی برخوردار هستند و ایران، با در نظر گرفتن نیازهای جامعه به محصولات مختلف، قسمت اعظمی از کالاها را از طریق خرید از چین تامین می نماید. روش های مختلفی برای حمل بار از چین به ایران وجود دارد؛ اما روشی مرسوم که به صورت گسترده برای واردات از چین به کار گرفته می شود، حمل دریایی کالا از چین است. به همین منظور در این نگارش تصمیم داریم تا شما را با شرایط حاکم بر این روش و بررسی کامل آن آشنا کنیم.

مزیت های حمل دریایی کالا از چین به ایران

آمار نشان دهنده این است که چندین میلیارد دلار کالا، هر ساله از چین وارد ایران می شود. در این شرایط برای منتقل کردن این میزان بار، باید از شیوه های مختلفی استفاده کرد. انتقال بار زمینی به دلیل فاصله بسیار زیاد کشور ایران و چین، غیرممکن است و حتی اگر ممکن هم باشد آن قدر افراد را به چالش می کشد که هیچ گاه این گزینه، به متقاضیان کالای خریداری شده پیشنهاد نمی شود. حال دو روش هوایی و دریایی برای منتقل کردن بار به ایران وجود دارد، حمل دریایی کالا از چین نسبت به حمل هوایی بسیار آسان تر و اقتصادی تر می باشد؛ زیرا کشور چین و ایران دسترسی فوق العاده ای به آب های آزاد دارند و در هر دو کشور، بنادر بسیاری وجود دارند که حمل بار دریایی از چین به ایران را راحت می کنند. این حمل و نقل می توانند در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت صورت گیرد. شما با انتخاب حمل دریایی نگرانی از لحاظ محدودیت وزن نخواهید داشت، در کنار این موضوع امنیت حمل بار دریایی بالا می باشد. تنها موضوعی که می تواند در تصمیم شما تاثیرگذار باشد، زمان تحویل کالا از طریق حمل دریایی است؛ زیرا در این روش کالا دیرتر از روش هوایی به دست افراد خواهد رسید. در نتیجه شما با خاطری آسوده می توانید بار خود را از طریق حمل دریایی به ایران ارسال نمایید.

در روش حمل دریایی جابجایی بار‌های حساس به چه صورت انجام می شود؟

برای ارسال بار خود از چین به ایران، شما باید روش های مختلفی را به کار بگیرید که هر یک از آن ها در جایگاهی که دارند، اهمیت بسیاری را شامل می شوند. برخی از کالاها دارای حساسیت های خاصی می باشند که در زمان حمل دریایی کالا از چین، باید به صورت دقیق بررسی گردند و جابجایی آن ها به شکل حرفه ای و با رعایت ضوابط خاص صورت گیرد. اگر بخواهیم بارهای حساس را مثال بزنیم می توانیم به مواد غذایی فاسدشدنی اشاره کنیم که در زمان جابجایی آن ها، باید از کانتینرهای یخچال دار استفاده شود تا کوچکترین مشکلی آنها را تهدید نکند. کالاهای شکستنی هم جزو بارهای حساس هستند که به بسته بندی های ضدضربه نیاز دارند تا آسیبی به آن ها وارد نگردد. شما باید در زمان قرارداد با شرکت باربری، حساس بودن کالا را عنوان نمایید. این شرکت باید ضمانت تحویل سالم کالا را نیز در اختیار شما قرار دهد.

انتقال فله ای کالا از طریق حمل دریایی چین به ایران

حمل دریایی از چین به ایران با شیوه های متنوعی صورت می گیرد که هر یک از افراد، با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از روش ها را انتخاب می کنند. یکی از این‌ متدها، حمل بار به شکل فله‌ای است که در چند سال اخیر به شدت پرطرفدار بوده است. این روش برای شرکت ‌های بزرگ و دولت‌ ها کاربرد بیشتری دارد. در این حالت، کالا به شکل فله‌ای و بدون بسته ‌بندی، در چین بار کشتی می شود و در ایران یا کشور مقصد تخلیه می گردد. قیمت این روش به دلیل آسان بودن مراحل انتقال کالاها نسبت به متدهای دیگر، ارزان تر است. این متد بیشتر به یک روش مرسوم برای خام فروشی های بین ایران و چین رواج پیدا کرده است. پس اگر کالای شما قابلیت ارسال به شکل کالای فله ای را دارد، شما نیز می توانید از آن برای انتقال بار استفاده نمایید. شرکت تامین تجارت یکی از شرکت های معتبر در ایران است که شما می توانید با خاطری آسوده، کارهای حمل دریایی کالا از چین به ایران و کشورهای دیگر را به دست آن بسپارید.

انتقال فله ای کالا از طریق حمل دریایی چین به ایران

حمل بار دریایی به وسیله فول کانتینر از چین به ایران

فول کانتینر، یکی دیگر از دیگر شیوه های حمل بار دریایی از چین به ایران است. در شرایطی که حجم بار زیاد باشد و به یک یا چند کانتینر کامل برسد، از این روش استفاده می شود. اگر کالای خریداری شده شما حجم زیادی دارد و باید بسته‌بندی خاصی داشته باشد، شما می توانید یک کانتینر را به صورت کامل و اختصاصی اجاره کنید. به همین منظور واژه فول کانتینر را، برای اجاره دربست و انتقال اختصاصی بار به کار می گیرند. قطعاً این روش که در معاملات جهانی با علامت اختصاری FCL شناخته می شود، در مقایسه با متد انتقال بار فله ای، هزینه بیشتری را نیاز دارد و شما باید آماده پرداخت مبلغ بیشتری باشید.

حمل بار به وسیله کانتینر اشتراکی از طریق دریا

در برخی شرایط مقدار بار افراد آن قدر زیاد نیست که بتواند، یک کانتینر را به طور کامل اجاره کنند؛ به همین دلیل به سراغ روشی به نام کانتینر اشتراکی می روند. در این روش تعدادی از افراد بارشان را با یک کانتیتر، به مقصد ارسال می کنند و هزینه حمل دریایی از چین به ایران را بین خود تقسیم می کنند، این روش صرفه اقتصادی بسیاری دارد. شما باید از چند روز قبل رزرو کانتینر را انجام دهید تا در موعد مقرر، کالا به دستتان برسد. در این شرایط شما باید با شرکت های بازرگانی همچون شرکت تامین تجارت همکاری نمایید تا بتوانید از خدمات ویژه آن، بهره مند شوید و کالای خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید. در این متد کمترین فضایی که قادر به اجاره کردن خواهید بود، 1 متر مکعب است و به یاد داشته باشید که وزن بار نباید از 1 تن بیشتر باشد؛ اما اگر کالای شما از این وزن بیشتر است، باید به سراغ روش های دیگر بروید. ناگفته نماند که اگر وزن بار شما بالاتر از میزان ذکر شده باشد، اضافه وزن کالا به عنوان 1 متر مکعب دیگر محاسبه می گردد و شما با پرداخت هزینه آن، می توانید بار خود را منتقل نمایید.

انواع گوناگون کانتینر در حمل بار دریایی از چین به ایران

شما می توانید برای انتقال سریع بار از چین به ایران، از انواع مختلف کانتینرهای ساخته شده استفاده نمایید. این کانتینرها در سایزهای مختلفی همچون 20 و 40 فوتی و 40 فوتی های کیوب وجود دارند که در حوزه حمل دریایی استفاده می شوند. ارتفاع این کانتینرها 40.2 متر است و اغلب سایزهای نرمالی را دارند، در حالی که ارتفاع کانتینرهای کیوب 70.2 متر هستند و برای انتقال بارهای مرتفع مناسب می باشند. انتخاب کانتینرها به دانش کافی نیاز دارد و شما برای انتخاب بهترین راه، باید از شرکت هایی همچون شرکت تامین تجارت راهنمایی بگیرید تا بار شما، در امن ترین حالت و بهترین شرایط به دستتان برسد.

اینکوترمز چگونه قراردادی است؟

به منظور حمل بار از چین به ایران باید مقررات خاصی تعبیه شود و مسئولیت هر فرد، در این پروسه تعیین گردد. قرارداد اینکوترمز، کلیه مفاد قانونی و مسئولیت ‌ها را در این مورد مشخص می‌ کند و در طول قرارداد، طرفین تعهدات خود را ضمانت می کنند. این قراردادها در حال حاضر به دو صورت EXW  و FOB تهیه و تدوین می گردند که هر یک از آن ‌ها، شرایط خاصی را دارند. در قرارداد EXW  مسئولیت خریدار، منتقل نمودن بار تا کشتی است و کلیه هزینه ‌های مورد نیاز برای این موضوع بر عهده خریدار بار می باشد. در قرارداد EXW مسئولیت شرکت حمل و نقل از زمانی آغاز می ‌شود که بارگیری در کشتی صورت گیرد.

مسئولیت کلیه مراحل قبل از بارگیری در کشتی، بر عهده خریدار است. در نتیجه، شرکت حمل و نقل هیچ گونه تعهدی در مقابل خسارات احتمالی شما نخواهد داشت. در قرارداد FOB مسئولیت آماده‌ سازی و ارسال کالا به بندر و کشتی، برعهده فروشنده کالا می باشد. در این متد خریدار، کالای خود را به صورت صحیح و سالم و بدون کوچکترین اشکال در بندر، از فروشنده محصول دریافت خواهد کرد. در شرایطی که قبل از رسیدن بار به بندر کالا خسارتی ببیند، مسئولیت آن با فروشنده خواهد بود و باید در این زمینه به خریدار پاسخ دهد. یکی از ارکان اصلی حمل بار دریایی از چین به ایران، قرارداد اینکوترمز است که باید در تدوین آن دقت لازم صورت گیرد. برای اینکه در این زمینه با چالش مواجه نشوید، سعی کنید از شرکت های بازرگانی مانند تامین تجارت کمک بگیرید.

هزینه حمل دریایی محصولات از چین به ایران

تا اینجای متن حتماً اهمیت حمل دریایی از چین به ایران را درک کرده اید، این روش هزینه های خاص خود را دارد که باید پرداخت آن، در زمان و شرایط مناسب صورت گیرد. برای این روش نمی توان قیمت ثابتی را اعلام کرد؛ زیرا شرایط کالاها با یکدیگر متفاوت اند. در اصل فاکتورهای مختلفی روی تعیین قیمت‌ تأثیر می‌ گذارند که هر یک از آن ‌ها، باید به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گیرند. اندازه کانتینر، یکی از فاکتورهای مهم و مؤثر در قیمت حمل خرده بار از چین به ایران است. در حقیقت، قیمت کانتینر 20 فوت ارزان‌ تر از هزینه کانتینر 40 فوت است و از این نظر جزو ارزان ‌ترین روش ها برای ارسال کالا محسوب می شوند، نحوه ارسال بار هم بر روی قیمت تأثیر دارد. هر یک از متدهای دربستی، فله ‌ای و اشتراکی تعرفه معینی دارند. نوع قرارداد اینکوترمز هم بر روی هزینه ارسال کالا مؤثر است در نتیجه، شما باید کلیه موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید و کلیه راه ها و شرایط آن ها را مورد بررسی قرار دهید و با استعلام نرخ حمل دریایی بهترین گزینه را برای کالای خود انتخاب نمایید.

هزینه حمل دریایی محصولات از چین به ایران

معرفی گام های ارسال بار به ایران

برای ارسال کالا از چین به ایران، باید از گام های مختلفی عبور کنید و فقط به یاد داشته باشید که هر یک از راه ها، شرایط خاصی را دارند. ثبت سفارش، اولین کاری است که یک تاجر باسابقه باید انجام دهد. سپس نوبت به برگزاری جلسه تجاری به صورت حضوری یا غیرحضوری می رسد و بعد از آن، استارت معامله بین خریدار و فروشنده آغاز می شود. اگر شما با فروشنده محصول قرارداد EXW‌ ببندید، تحویل بار از درب کارخانه صورت خواهد گرفت و سپس باید به طرف بندر حرکت کنید. هنگامی که کالای شما به بندر برسد، در داخل کانتینرها بارگیری کالای شما صورت می گیرد. در آخر کشتی به سمت مقصد شما حرکت خواهد کرد و در بندر مورد نظر پهلو خواهد گرفت. در این هنگام شما برای انجام امور ترخیص کالا از گمرک دست به کار می شوید و پیگیری های بسیاری را برای ترخیص بار از گمرک انجام می دهید. شما برای انجام صحیح و درست کارها قطعاً نیاز به کارشناسانی حرفه ای خواهید داشت. اگر با شرکت های بازرگانی همانند تامین تجارت همکاری نمایید به راحتی می توانید بار خود را بدون کمترین آسیبی، در ایران تحویل بگیرید و خود را از دغدغه همه چالش ها دور نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ارسال کالا به ایران

شما باید مدارک متعددی را برای وارد شدن بار به ایران آماده نمایید تا در زمان نیاز، از آن ها استفاده کنید. اولین مدرکی که یک تاجر باید آن را داشته باشد کارت بازرگانی است، اصولاً همه افرادی که با دیگر کشورها مراودات اقتصادی دارند باید از وزارت صمت، کارت بازرگانی معتبری را دریافت نمایند؛ زیرا اگر فردی کارت بازرگانی برای فعالیت های تجاری نداشته باشد، کارش خلاف است و با آن برخورد خواهد شد. فاکتور خرید، یکی دیگر از مدارک لازم که برای حمل و نقل دریایی از چین به ایران است. در حقیقت فاکتور، نشان دهنده محکمی از مالکیت شما در محصولات است که به همین وسیله مالکیت اثبات می گردد. برخی از گروه‌های کالایی هر ساله اجازه واردات از چین را دریافت می‌کنند، اگر بخواهید کالایی را خریداری کنید و به بنادر ایران برسانید، آن کالا باید دارای مجوز واردات از وزارت صمت باشد. شما قبل انجام معامله‌ با فروشنده چینی، باید به سراغ مجوز واردات بروید تا با مشکلات مختلفی در این زمینه روبرو نشوید. از دیگر مدارکی که باید در حمل دریایی از چین به ایران به آن توجه داشته باشید، بیمه نامه معتبر است. اصولاً بیمه نامه معتبر را شرکت‌ های باربری صادر کرده و مدرک آن را به شما ارائه می دهند. شما باید خیلی سریع این مدارک را آماده کنید تا با چالشی جدید، روبرو نشوید. یک مدرک مهم در جابجایی بار، بارنامه است که شما برای ترخیص بار از گمرک به آن نیاز خواهید داشت.

بنادر مهم چین در حمل دریایی

کشور چین ارتباط وسیعی با آب های آزاد به جهت پهناور بودنش دارد، همین امر موجب گردیده است که حمل بار دریایی از چین به ایران، با بهترین کیفیت صورت گیرد. در این بخش به ذکر بندرهای مهم کشور چین می پردازیم که هر یک به صورت جداگانه، بار را ارسال می کنند. بزرگ ترین بندر کشور چین در حال حاضر، هنگ کنگ است که میلیون‌ ها تن بار هر ساله از این بندر به نقاط مختلف جهان ارسال می‌شود. شانگهای، شنزن و گوانجو بندرهای فعال دیگری هستند که حجم مبادلات در آن ها به میلیون‌ ها تن در سال می ‌رسد. کالاهای ارسالی به ایران اغلب در بندرعباس تحویل داده می شوند، ناگفته نماند بنادر دیگری همچون بندر امام خمینی و چابهار هم برای دریافت محصولات استفاده می‌ شوند؛ اما بندرعباس محبوبیت بیشتری را در این زمینه دارد.

بهترین روش برای حمل کالا از چین به ایران کدام است؟

روش حمل دریایی از چین به ایران یکی از اقتصادی ترین و مقرون به صرفه ترین متدهایی است که با بالاترین امنیت، کالا را در ایران به شما تحویل خواهد داد و به یاد داشته باشید قیمت کانتینر 20 فوت از هزینه کانتینر 40 فوت مناسب تر است.

روش های مختلف حمل بار از چین به ایران چیست؟

راه های مختلفی برای حمل دریایی کالا از چین به ایران وجود دارد که اگر بخواهیم به صورت خلاصه، آن ها را بیان کنیم می توان به روش فله ای، دربستی و اشتراکی اشاره نمود. شما می توانید برای ارسال بار خود از چین به دیگر نقاط همانند دبی، ابتدا هزینه حمل بار از چین به دبی را استعلام گرفته و امور لازم را برای ارسال کالا به مقصد انجام دهید.

راحت ترین کار برای حمل دریایی کالا از چین به ایران چیست؟

بی دردسرترین کار برای حمل نقل دریایی ارزان از چین به ایران، همکاری با شرکت های بازرگانی است. آن ها به جهت دانش و تخصص کافی که در این زمینه دارند، به راحتی کلیه امور مرتبط با حمل را انجام می دهند و در کمترین زمان، کالای شما را صحیح و سالم در ایران به شما تحویل می دهند.

مدارک لازم برای حمل بار دریایی از چین به ایران چیست؟

افراد باید مدارک مختلفی را برای حمل بار دریایی از چین به ایران داشته باشند، این مدارک عبارتند از: بیمه نامه معتبر، کارت بازرگانی، فاکتور خرید، بارنامه و… که شما باید قبل از واردات آن ها را آماده کنید تا در زمان مقرر از آن ها استفاده کنید.

بنادر مهم چین برای حمل دریایی کالا از چین به ایران کدامند؟

اصلی ترین و بزرگ ترین بندر در کشور چین، هنگ کنگ است؛ اما بندرهای دیگری همچون شانگهای، شنزن و گوانجو هم در زمینه حمل دریایی فعالیت می کنند.